Reportáž v Toulavé kameře

Přijměte mou pozvánku na nezapomenutelnou cestu do světa vitráží tiffany technikou! Nedávno se mnou proběhla reportáž v televizním pořadu Toulavá kamera na ČT 1, kde jsem se podělila o svou vášeň pro tuto uměleckou formu.

V této krásné reportáži jsem se pokusila představit vám můj svět plný barevného skla a tiffany techniky, kterou používám              k vytváření mých uměleckých děl. Pokud vás zajímá, jak vznikají mé vitráže, jakou mám inspiraci a co mě na této technice tak fascinuje, můžete si reportáž přehrát z mých webových stránek. Stačí kliknout na následující odkaz REPORTÁŽ.

Děkuji vám za vaši podporu a zájem o mou tvorbu. Těším se na setkání s vámi u mých skleněných děl.

Lenka Kinzlová

Zabývám se tvorbou vitráží tiffany technikou, skládám mozaiky a také kreslím a maluji. Má maminka se mě vždy ptala, kde jsem vzala tu uměleckou část svého já. Nevím, ale jsem moc ráda, že ji mám. Miluji sklo a barvy. Od této lásky byl jen krok k tomu začíst tvořit ze skla. Nejdříve jen tak pro své potěšení, pak pro své blízké a nakonec se z toho vyloupla práce. Nedílnou součástí mého já je také pocit, že své znalosti musím předávat dál. A tak jsem spojila obě své vášně – tvoření a učení a začala jsem pořádat workshopy tiffany techniky. A abych vše trochu posvětila i odborně, vystudovala jsem Univerzitu Palackého v Olomouci, obor Andragogika a udělala si rekvalifikační kurz vitrážník v Novém Boru. 

V posledních letech jsem začala vyrábět šperky z chirurgické oceli a říčních perel doplněných dalšími minerály. Začala jsem také tvořit šperky z galvanoplastiky a z porcelánových cibulákových střepů. Můžete navštívit můj e-shop Bižuterie Třpyt, kde zároveň naleznete i již vyrobné vitráže a mozaiky.

Své práce, vitráže i obrazy,  jsem začala prezentovat na výstavách, takže až zahlédnete, že Lenka Kinzlová někde vystavuje, přijďte se podívat. Budu moc ráda 🙂

Pokud vás zajímá má aktuální tvorba, přijďte se podívat na můj facebookový profil, kde ukazuji celou svou tvorbu. 

Navštivte můj facebookový profil 

Navštivte můj pinterest