Tvorba z cibulákových střepů

 Vitrážemozaiky z cibulákových střepů jsem prvně začala tvořit v roce 2021. Od té doby těchto originálních designových výrobků vzniklo velké množství. Zakázky přicházejí především od milovníků cibuláku.

Tvorba z cibulákových střepů je mou vášní.

Cibulákový vzor

Cibulákový vzor je charakteristický svými zakřivenými, organickými tvary, které připomínají tvar cibule. Tento vzor se často vyskytuje na porcelánu v kombinaci s různými barevnými glazurami. Porcelán s cibulákovým vzorem je oblíbený pro svou dekorativní a elegantní povahu. Je často používán při výrobě různých porcelánových předmětů, jako jsou talíře, šálky, vázy, mísy a další. Cibulákový vzor dodává těmto předmětům jedinečný a sofistikovaný vzhled, který oceňují sběratelé i milovníci krásného porcelánu.

Různorodost glazur

Tvorba z cibulákových střepů mě přivedla k novým znalostem o cibuláku. Všichni jistě znáte klasickou barevnost, jíž je modrá kresba na bílém podkladě. Ale už jsem pracovala s reverzním cibulákem, kdy je bílá malba na modrém podkladě. Dále s cibulákem Nature. Jedná se o barevnou glazuru. Moc hezký cibulák je také v zeleném provedení, kdy na bílém podkladu je vykreslen zelený motiv. Existuje ještě červený na bílém podkladu, ale s tím jsem ještě nepracovala.

Vitráže i mozaiky z cibulákových střepů lze objednat na zakázku nebo v některých případech je můžete zakoupit na mém e-shopu Bižuterie Třpyt. Také tam naleznete mnou vyrobené šperky z cibulákových střepů.